W HolidayCheck dbamy o jakość oddawanych przez naszą społeczność opinii i multimediów! Dziennie publikujemy średnio 3400 opinii o hotelach, 2200 zdjęć i kilkanaście filmów. Niewątpliwie naszym największym wyzwaniem jest ochrona użytkowników przed możliwymi manipulacjami.

Opinie na HolidayCheck, Bartosz Wiatr, Team Leader Content Quality

Bartosz Wiatr, Team Leader Content Quality

Opinie na HolidayCheck są sprawdzane dwuetapowo – najpierw przez specjalnie wytrenowany system algorytmów, który analizuje kilkadziesiąt zmiennych parametrów i zwraca uwagę między innymi na to, jakie słowa występują w opinii, czy w tekście są opisy katalogowe oraz czy występują w nim obraźliwe stwierdzenia lub wyzwiska. Jeżeli system zauważy cokolwiek potencjalnie niebezpiecznego, kieruje opinię do sprawdzenia przez jednego z naszych 45 ekspertów, którzy specjalizują się w tropieniu sfałszowanych opinii i odkrywaniu zorganizowanych manipulacji. W zeszłym roku poświęciliśmy naszej misji kilkadziesiąt tysięcy godzin pracy. W procesie sprawdzania poddajemy też opinie automatycznym próbom losowym, prosząc naszych podróżników o potwierdzenie pobytu w hotelu, co jest gwarantem wiarygodności. Wszystko po to, aby użytkownicy naszego portalu mogli polegać na publikowanych przez nas opiniach.

Oszustwom mówimy kategoryczne „nie”!

Jeśli stwierdzamy, że dla jednego z hoteli są systematycznie oddawane sfałszowane opinie lub że hotel próbuje wpływać na oceny uciekając się do niedozwolonych metod, oznaczamy go na naszej stronie odpowiednim ostrzeżeniem dla czytających opinie. To skutkuje tym, że przyczyna tej manipulacji zostaje bardzo szybko wyjaśniona, a sama próba manipulacji ustaje. Jesteśmy świadomi tego, że żaden system nie jest w 100% szczelny i pojedyncze próby wpływania na średnią ocenę hotelu i polecenia nie są na pierwszy rzut oka traktowane jako niebezpieczne. Nie wpływają one jednak w większym stopniu na ogólną ocenę hotelu. Z kolei zorganizowana manipulacja stanowiąca zagrożenie dla rzetelności treści nie umknie czujnym oczom naszych ekspertów.

Dlaczego warto oddawać opinie na HolidayCheck i jakie opinie są najbardziej wartościowe dla innych podróżujących?

Po pierwsze: prawdziwe!
W ilości tkwi siła przekazu. Nawet najsprytniejszy hotel nie jest w stanie zagłuszyć głosów uzasadnionej krytyki, jeśli stoi za nią ilość opublikowanych w sieci opinii.

Po drugie: wyczerpujące!
HolidayCheck jest portalem społecznościowym, na którym swoimi doświadczeniami podróżujący dzielą się z innymi podróżującymi. Każdy z nas wie, jakich informacji szuka przed wyjazdem, co najbardziej zaskakuje nas na miejscu, o czym warto pamiętać przed wyjazdem i po przyjeździe na miejsce, co pokrywa się z czytanymi wcześniej opiniami, a co nie, jakie miejsca w okolicy są warte polecenia – wymieniać można bez końca. Te wszystkie elementy składają się na taką opinię, która z pewnością pomoże innym użytkownikom.

Po trzecie: aktualne!
Dzięki aktualnym opiniom jesteśmy w stanie pomóc planującym swój wymarzony urlop. Standard hotelu i wyposażenia, atrakcje w pobliżu hotelu czy oferty wycieczek fakultatywnych zmieniają się niekiedy z sezonu na sezon. Opinie które wpływają na ocenę hotelu ulegają archiwizacji po dwóch latach od daty pobytu. Nie oznacza to, że są kasowane, nie liczą się jednak po tym czasie do średniej hotelu oraz nie wpływają na odsetek poleceń, nadal można je przeczytać na naszym portalu, są jednak odpowiednio oznaczone.

Każda oddana opinia przyczynia się do sukcesu oferowanych na naszym rynku ofert bądź ich ignorowania przez świadomych klientów. Wpływa też na rozwój hoteli i skuteczniejszą komunikację potrzeb gości. W ostatnim roku podzieliliście się z podróżującymi ponad milionem (!) opinii – dziękujemy za zaufanie i wiarę w naszą misję! Dziękujemy za pomoc innym w znalezieniu miejsca na swoje wymarzone wakacje!

Bartosz Wiatr
Team Leader Content Quality
HolidayCheck Polska

Fact-Check 2016

  • ponad 1 000 000 opublikowanych opinii dla hoteli z całego Świata
  • ponad 800 000 zdjęć
  • prawie 5 000 filmów

Spodobał Ci się ten wpis? Jeśli tak, to sprawdź jeszcze te artykuły:

Jak zbierać mile Miles & More z HolidayCheck?

Zmiany w zasadach przekraczania granicy – strefa Schengen

Odwiedź też ➡️ HolidayCheck.pl w celu sprawdzenia opinii o hotelach oraz porównania ofert
i cen wczasów
.