Niektóre atrakcje turystyczne są tak imponujące, że zostały skopiowane w innych częściach świata, niż te w których pierwotnie się znajdowały. Czy druga wieża Eiffla, zamek Neuschwanstein lub nawet odwzorowanie całej wsi mogą być plagiatami? Poniżej możecie zobaczyć zestawienie najlepszych replik.

Zamek Neuschwanstein znajduje się także w Chinach

Budowę bajkowego zamku zlecił w XIX wieku król Bawarii Ludwik II Wittelsbach. Jest to obecnie najbardziej znana atrakcja turystyczna Niemiec. Budowla była pierwowzorem zamku śpiącej Królewny w Disneylandzie, scenografią do wielu filmów a także inspiracją artystów, m.in. Andy’ego Warhola. Od 2014 roku Neuschwanstein ma swoją replikę w chińskim mieście Dalian. Hotel „The Castle” zbudowany na wzór bawarskiego zamku oferuje swoim gościom przepiękne pokoje, które można nie tylko podziwiać podczas zwiedzania, lecz także zamieszkiwać.

Ciekawe atrakcje turystyczne - hotel The Castle

Ciekawe atrakcje turystyczne – hotel The Castle

Wieża Eiffla w Japonii

Tokyo Tower, zbudowana została w 1958 roku przez Japończyków. Architekci świadomie wzorowali się na wieży Eiffla w Paryżu, jednak ich budowla jest wyższa od oryginału z 1887 roku o prawie osiem metrów. Jedna zasadnicza różnica w wyglądzie tych atrakcji turystycznych to zabarwienie. Pierwowzór „żelaznej damy” z Paryża jest utrzymany w ciemnej kolorystyce, natomiast wieża w Tokio nawiązuje do japońskich barw narodowych.

Ciekawe atrakcje turystyczne - Tokyo Tower

Ciekawe atrakcje turystyczne – Tokyo Tower

Posąg Chrystusa w Lizbonie

Pomysłodawcą budowy posągu był ówczesny premier Portugalii António de Oliveira Salazar, który zainspirowany widokiem Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro, postanowił stworzyć portugalski Cristo Rei. Uroczyste odsłonięcie monumentu miało miejsce 17. maja 1959 roku, kiedy to oczom wiernych ukazał się 28 metrowy posąg znajdujący się na 80 metrowym cokole. Ze szczytu budowli rozpościera się przepiękny widok na Lizbonę oraz na rzekę Tag. Miejsce to, tak samo jak posąg w Rio de Janeiro, jest popularnym celem pielgrzymek.

Ciekawe atrakcje turystyczne - pomnik Chrystusa Króla w Lizbonie

Ciekawe atrakcje turystyczne – pomnik Chrystusa Króla w Lizbonie

Mała Statua Wolności po norwesku

Statua Wolności, czyli symbol wolności znajdujący się w Nowym Jorku, ma także swoją kopię w Norwegii. W małej wiosce Visnes, w gminie Karmøy, znajdowała się w XIX w. największa i najnowocześniejsza kopalnia miedzi północnej Europy. W miejscu tym wydobywano materiał na budowę oryginalnej Statui. Na pamiątkę tego faktu zbudowano miniaturę monumentu, która do dziś znajduje się obok nieczynnej już kopalni zamienionej na Muzeum Górnictwa.

Ciekawe atrakcje turystyczne - norweska Statua Wolności

Ciekawe atrakcje turystyczne – norweska Statua Wolności

Bazylika Świętego Piotra w Afryce

Bazylika Matki Boskiej Królowej Pokoju w Jamusukro jest największym kościołem na świecie. Jej projektanci wzorowali się na Bazylice św. Piotra w Watykanie, jednak afrykańska budowla jest znacznie większa, dłuższa i szersza od oryginału. Może pomieścić do 20 tysięcy wiernych, czyli o 2 tysiące osób więcej niż pierwowzór.

Ciekawe atrakcje turystyczne - Bazylika Matki Boskiej Królowej Pokoju w Jamusukro

Ciekawe atrakcje turystyczne – Bazylika Matki Boskiej Królowej Pokoju w Jamusukro

Krzywa wieża w Niles

Krzywa wieża w Pizie jest jedną z najbardziej znanych budowli na Świecie, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Niewiele osób jednak wie, że małe miasteczko w stanie Illinois w Stanach Zjednoczonych także posiada swoją krzywą wieżę zbudowaną w 1934 roku na wzór słynnego zabytku. Wzniesiona budowla jest dwa razy mniejsza od swojego pierwowzoru, mimo to jest atrakcją numer jeden miasteczka Niles.

Ciekawe atrakcje turystyczne - Krzywa wieża w Niles

Ciekawe atrakcje turystyczne – Krzywa wieża w Niles

Hallstatt w Austrii i w Chinach

Gmina targowa w Austrii, znajdująca się w Alpach Salzburskich, tak zachwyciła Chińczyków, że postanowili stworzyć jej replikę w swoim kraju. 2 czerwca 2012 roku w miejscowości Huizhou dokonano oficjalnego otwarcia zbudowanej w ciągu zaledwie jednego roku chińskiej kopii austriackiej miejscowości. Od tej pory chińscy turyści nie muszą podróżować do Austrii, aby poczuć klimat zabytkowego miasteczka wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Ciekawe atrakcje turystyczne - Hallstatt w Chinach

Ciekawe atrakcje turystyczne – Hallstatt w Chinach


Spodobał Ci się ten wpis? Jeśli tak, to sprawdź jeszcze te artykuły:

Siedem survivalowych porad jak przetrwać lot długodystansowy

Zdjęcia z wakacji – jakich nie należy publikować w Internecie

Odwiedź też ➡️ HolidayCheck.pl w celu sprawdzenia opinii o hotelach oraz porównania ofert
i cen wczasów
.