Do tej pory, dzięki porozumieniu z Schengen, nie musieliśmy martwić się faktem przekroczenia włoskiej granicy. Jednak ze względu na odbywający się w maju w Bari i Taorminie na Sycylii szczyt ekonomiczny krajów grupy G7, zawieszono tymczasowo w Italii strefę Schengen. Wzmożona kontrola na granicy Włoch zapowiedziana została od 10 do 31 maja 2017.

Wzmożona kontrola na granicy Włoch

Wzmożona kontrola na granicy Włoch

Osoby planujące wyjazd do słonecznej Italii jeszcze w tym miesiącu, powinny pamiętać o zabraniu ze sobą ważnych dokumentów. Wzmożona kontrola na granicy Włoch dotyczyć będzie wszystkich przejść granicznych, tj. lądowych, lotniczych i morskich. Ci, którzy nie będą mieli przy sobie dowodu osobistego lub paszportu, nie będą mogli przekroczyć granicy.

Przemieszczając się w obrębie strefy Schengen, zawsze powinniśmy mieć przy sobie dowód osobisty. Normalnie jednak nie musieliśmy liczyć się z obowiązkową kontrolą. Podobnie osoby podróżujące samolotem, które dokonywały odprawy online i miały ze sobą jedynie bagaż podręczny. W obecnej sytuacji lecąc do Włoch powinniśmy okazać swój dowód osobisty w dowolnym momencie odprawy.

 


Spodobał Ci się ten wpis? Jeśli tak, to sprawdź jeszcze poniższe artykuły:

Ciekawe atrakcje turystyczne – kopie znanych zabytków

Last minute w Grecji? Kraj szykuje się na najazd turystów

Odwiedź też ➡️ HolidayCheck.pl w celu sprawdzenia opinii o hotelach oraz porównania ofert
i cen wczasów
.