Większość hoteli wakacyjnych oferuje swoim klientom wybór różnych wariantów wyżywienia, dlatego przed wyjazdem warto przemyśleć, jak chcemy je spędzić. Czy warto wybrać wakacje all inclusive, czy z niepełnym wyżywieniem? Nasze zestawienie pomoże wam w podjęciu decyzji.

Dla kogo są wakacje all inclusive

Dla kogo są wakacje all inclusive

Dla kogo są wakacje all inclusive?

Poza ceną hotelu, o wyborze rodzaju pobytu decydują także inne czynniki. All inclusive, czyli wszystko w cenie, nie jest dobrym wyborem dla wszystkich typów turystów. Niewątpliwie zadowoleni z tego rodzaju pobytu będą jednak:

  • Miłośnicy słodkiego lenistwa. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które zamierzają wypoczywać jedynie na terenie hotelu. Wybierając all inclusive nie musimy się martwić o nic poza zapytaniem o miejsce, w którym akurat podawany jest posiłek. Jednym z obiektów, w którym zaznamy takiej beztroski jest Hotel Calypso Palace, laureat HolidayCheck Award 2017.
  • Osoby, które na co dzień żyją w dużym stresie. Wakacje all inclusive umożliwią takim osobom spokojny wypoczynek, bez dodatkowych zmartwień. Taki relaks w strefie spa w hotelu Hipotels Hipocampo Palace & Spa pomoże odciąć się od problemów, a także naładować baterie na czekające na nas wyzwania.
  • Rodziny z małymi dziećmi. Wiele ośrodków, w których możemy spędzić wakacje all inclusive, ma w swojej ofercie opiekę oraz dodatkowe rozrywki dla dzieci. Bufet jest często dostosowany do wymagających dziecięcych podniebień, jest praktyczny i zróżnicowany. Rodzinom z dziećmi polecamy szczególnie hotele, które w plebiscycie HolidayCheck Award 2017 dostały od naszych użytkowników najwyższe noty. Jednym z nich jest Ikos Olivia, który ma 100% rekomendacji, a średnia ocen to 5,9/6.
  • Miłośnicy aktywnego wypoczynku. Hotele all inclusive oferują niemal przez całą dobę różnorodne zajęcia sportowe, które zaspokoją wszystkie gusta. Należą do nich m.in. nurkowanie, pływanie czy lekcje surfingu. Te atrakcje i inne znajdziecie w Bułgarii w hotelu Sol Luna Bay & Mare Resort, który jest kolejnym laureatem HolidayCheck Award 2017.
  • Osoby szukające rozrywki. W większości hoteli all inclusive zabawa trwa przez cały dzień. Warto wybrać hotel z szeroką ofertą animacyjną, w którym znajdują się dyskoteki oraz bary all inclusive, w których podawane są napoje alkoholowe przez całą dobę.
  • Seniorzy. Zaletą hoteli all inclusive jest to, że praktycznie wszystko co, jest potrzebne na urlopie, znajdziemy na terenie lub w pobliżu ośrodka. Niektóre hotele oferują specjalne zajęcia dla seniorów, tj. gimnastyka, aerobik w wodzie i inne.

Kto powinien unikać oferty all inclusive?

  • Miłośnicy zwiedzania i poznawania miejscowej kultury. Jeśli celem naszej podróży jest poznanie kraju, jego mieszkańców i planujemy przy tym sporo wycieczek, powinniśmy zarezerwować hotel z samym śniadaniem lub maksymalnie ze śniadaniem i obiadokolacją (HB). Płacąc w tej sytuacji za all inclusive nie skorzystalibyśmy z całej oferty hotelu.
  • Osoby dbające o linię. Osoby, które nie chcą przybrać na wadze w czasie wakacji, powinny szczególnie unikać oferty all inclusive. Dostępność tak bogatej oferty żywieniowej może złamać nawet najtwardszego zawodnika i sprawić, że wrócimy do domu z dodatkowymi kilogramami.
  • Zakochani, chcący spędzić romantyczne wakacje we dwoje. Kompleks all inclusive nie jest miejscem, w którym będziemy mogli spokojnie rozkoszować się pobytem ze swoją drugą połówką. Jedynym miejscem, gdzie będziemy sami, jest tak naprawdę tylko pokój hotelowy. Zapomnieć możemy także o nastrojowej kolacji we dwoje, która jest praktycznie niemożliwa w zatłoczonej restauracji.
  • Osoby, chcące odpocząć w ciszy i spokoju. Jeśli chcecie spędzić relaksujące wakacje w spokojnym miejscu, w którym nie ma tłumów, to forma all inclusive wybitnie nie jest dla was. W kurortach all inclusive muzyka gra praktycznie cały dzień. Dostępnych jest także wiele rozrywek takich jak zajęcia sportowe, animacje. Te wszystkie atrakcje sprawiają, że miejsca te pełne są wszechogarniającego hałasu, który trwa do późnych godzin nocnych.

 

Znaleźliście siebie wśród wymienionych miłośników hoteli wakacyjnych? Jeśli artykuł był według Was przydatny, może zainteresują Was nasze inne wpisy:

Last minute w Grecji? Kraj szykuje się na najazd turystów

Rezerwacja wczasów – o co pytać w biurze?

Wakacje z oferty first minute – warto czy nie warto?

Odwiedźcie też ➡️ HolidayCheck.pl w celu sprawdzenia opinii o hotelach oraz porównania ofert
i cen wczasów
.