Marzysz o słońcu, ciepłym morzu, wygodnym leżaku oraz drinku z palemką? Czasem każdego z nas dopada potrzeba takiego wypoczynku, zwłaszcza jeśli pogoda za oknem nie rozpieszcza. Urlop w ciepłych krajach kojarzy się z dość dużym wydatkiem, jednak nie jest to reguła. Zapoznajcie się z naszymi wskazówkami jak oszczędzić na wakacjach za granicą i mimo wszystko mieć wspaniały urlop?

Jak oszczędzić na wakacjach za granicą

Jak oszczędzić na wakacjach za granicą

1. Skorzystaj z ofert Super Last Minute

Osoby, które mają możliwość podjęcia szybko decyzji o urlopie, mogą skorzystać z ofert Super Last Minute. Musimy się jednak liczyć z tym, że oferty tego typu dostępne są obecnie raczej w mniej popularnych regionach świata, tj. Turcja i Egipt. Popyt na oferty wakacyjne w tych krajach jest umiarkowany, a ofert jest bardzo dużo. Bardzo popularnymi destynacjami w tym roku są też Bułgaria, Majorka, Grecja, Portugalia, Włochy i inne.

Odwiedź ➡️ HolidayCheck.pl w celu sprawdzenia najlepszych ofert last minute oraz sprawdzenia opinii o hotelach.

2. Skorzystaj z oferty lotów czarterowych organizowanych przez touroperatorów

W czasach, gdy rezerwacja taniego lotu jest relatywnie prosta i dostępna dla każdego Internauty, żal nie skorzystać z okazji. Pamiętaj jednak, że lot tanimi liniami jest często opłacalny jedynie przy opcji podróży z bagażem podręcznym. Za bagaż rejestrowany musisz dodatkowo dopłacić często dość dużą kwotę. Takiego problemu nie mamy podróżując czarterem, gdyż w cenę biletu wliczony jest już koszt dużej walizki.

Warto śledzić regularnie ceny połączeń lotniczych, które Cię interesują. Touroperatorzy, którym nie udało się sprzedać wszystkich miejsc na wczasy z przelotem, chętnie „pozbędą się” pojedynczych miejsc w konkurencyjnych cenach. W takich sytuacjach bilety sprzedawane są zazwyczaj w cenie „last minute” i trzeba wykazać się dużą dozą elastyczności i dostosować swój urlop pod zakupiony termin przelotu.

3. Porównaj różne opcje zakwaterowania

Zakwaterowanie generuje na wakacjach zazwyczaj najwyższe koszty. Jest jednak alternatywa dla osób z mniej zasobnym portfelem. Zamiast rezerwować pięciogwiazdkowy hotel All inclusive poszukaj innych możliwości.

Na stronie HolidayCheck.pl można porównać wiele atrakcyjnych ofert hoteli w różnych przedziałach cenowych, a co najważniejsze polecanych przez naszych Użytkowników. Jeśli interesują Cię obiekty o niższym standardzie niż hotel, tj. hostele, pensjonaty, kwatery prywatne, możesz sprawdzić opinie o tych obiektach na HolidayCheck.pl. Budżetowe lokum może nie będzie tak ekskluzywne jak pięciogwiazdkowy obiekt, ale w końcu wakacje są po to, aby korzystać ze słońca, a nie przesiadywać w hotelu.

4. Korzystaj z lokalnych środków transportu

Korzystanie z lokalnych środków transportu, takich jak autobus, tramwaj czy pociąg, pozwoli zachować trochę grosza w kieszeni, a jednocześnie wygodnie przemieszczać się po mieście. Często najtańszym środkiem transportu jest rower, który w wielu miejscach można bez problemu wypożyczyć. Nie dość, że jest jedną z najtańszych opcji przemieszczania się po mieście, umożliwia odwiedzenie wielu miejsc w krótkim czasie, to jednocześnie zmusi Cię do ruchu!

Jak oszczędzić na wakacjach - rower zamiast taksówki

Jak oszczędzić na wakacjach – rower zamiast taksówki

5. Skorzystaj z oferty lokalnych biur podróży

Już przed wyjazdem na wakacje warto zorientować się w ofercie lokalnych biur podróży. Ceny oferowanych przez nie wycieczek są często nieporównywalnie niższe niż te sprzedawane przez touroperatorów. W wielu zakątkach świata znajdziesz biura podróży zakładane przez naszych rodaków, co rozwiązuje problem pokonywania bariery językowej, a także daje poczucie bezpieczeństwa.

6. Skorzystaj z Free Walking Tours

W wielu atrakcyjnych turystycznie miastach, dostępne są bezpłatne wycieczki. Tzw. „Free Walking Tours” bazują na dobrowolnym datku w formie napiwku. Zwiedzanie odbywa się w formie spaceru, w czasie którego możesz poznać mniej lub bardziej znane zakątki odwiedzanego miasta. Turyści korzystający z takiej formy zwiedzania mogą w ramach podziękowania zostawić przewodnikowi taką kwotę, jaką uznają za stosowną.

Jak oszczędzić na wakacjach za granicą - Free Walking Tours

Jak oszczędzić na wakacjach za granicą – Free Walking Tours

7. Stołuj się z miejscowymi

Jeśli chcesz skosztować miejscowych specjałów, to proponujemy skorzystać z alternatywy dla kosztownych restauracji. Nasze motto brzmi: obserwuj, gdzie stołują się miejscowi. Omijaj szerokim łukiem lokale, które znajdują się przy głównych deptakach. Ich ceny często wywołują zawrót głowy, a jakość potraw nie zawsze jest odpowiednia. Warto skorzystać z pomocy społeczności internetowej. Opinie o restauracjach na pewno pomogą Ci w wyborze odpowiedniego miejsca na posiłek.


Mamy nadzieję, że wymienione wskazówki będą przydatne w planowaniu urlopu za granicą. Jeśli artykuł był według Ciebie przydatny, może zainteresują Cię inne nasze wpisy:

Dla kogo są wakacje all inclusive?

17 trików jak nie przytyć na wakacjach

Wakacje z oferty first minute – warto czy nie warto?

Odwiedź też ➡️ HolidayCheck.pl w celu sprawdzenia opinii o hotelach oraz porównania ofert
i cen wczasów
.