Bardzo ważna informacja dla wszystkich planujących podróż do Wenezueli. Na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych opublikowano dziś, tj. 8.08.2017, komunikat dotyczący sytuacji w tym kraju. MSZ odradza podróże do Wenezueli ze względu na niestabilną sytuację polityczną. W całym kraju, a zwłaszcza w stolicy Caracas, ludzie coraz częściej dają upust niezadowoleniu. Efektem są coraz liczniejsze demonstracje, a także starcia ze służbami porządkowymi.

Dlaczego MSZ odradza podróże do Wenezueli?

  • W kraju zaczyna brakować artykułów niezbędnych do codziennego funkcjonowania, w tym leków.
  • Odnotowano wzrost przestępczości.
  • Niewykluczone są utrudnienia w transporcie lądowym oraz lotniczym.
  • Granice z krajami ościennymi, tj. Kolumbia i Brazylia, mogą być czasowo zamykane.

 

Komunikat zamieszczony na stronie MSZ:

Osobom przebywającym w Wenezueli zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności, bieżące śledzenie sytuacji, unikanie zgromadzeń publicznych i stosowanie się do zaleceń sił porządkowych. Zaleca się również zgłoszenie podróży w systemie rejestracji Odyseusz oraz o kontakt z Ambasadą RP w Caracas.

Apelujemy do wszystkich o wstrzemięźliwość w podejmowaniu decyzji o podróży do Wenezueli. Życzymy także wszystkim szczęśliwego i bezpiecznego powrotu do domu.


Mamy nadzieję, że powyższy wpis jest pomocny w planowaniu Twoich wakacji. Jeśli artykuł był według Ciebie przydatny, może zainteresują Cię też inne:

Jak się zachować podczas trzęsienia ziemi na wakacjach?

Zmiany w zasadach przekraczania granicy – strefa Schengen

Zniesienie roamingu w Europie

Odwiedź też ➡️ HolidayCheck.pl w celu sprawdzenia opinii o hotelach oraz porównania ofert
i cen wczasów
.