Tegoroczny sezon we włoskich kurortach doświadcza turystów wyjątkowo dotkliwie. Dają się we znaki trwające od dłuższego czasu ekstremalne upały na południu kraju, a teraz tornado na północy! Gwałtowne nawałnice spowodowały znaczne zniszczenia w nadmorskich kurortach Wenecji. Najbardziej dotkniętą miejscowością jest popularne miasto Cavallino-Treporti, gdzie burza poczyniła największe spustoszenie. Tornado nawiedziło również pozostałą część wybrzeża Adriatyku, a mianowicie miejscowości Caorle, Jesolo, a także San Michele al Tagliamento i Portogruaro. Jest wiele rannych, burze spowodowały też przerwy w dostawie prądu.

Gwałtowne nawałnice na kempingu w Cavallino

Miejscem najbardziej doświadczonym przez nawałnice jest kemping w Cavallino. Po przejściu tornada około 50 osób zgłosiło się do okolicznych szpitali po pomoc lekarską. Na szczęście większość z nich doświadczyła jedynie lekkich obrażeń. Kilka poważnie rannych osób przewiezionych zostało helikopterami do szpitali, gdzie udzielono im niezbędnej pomocy. Ich życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

WTF #tornado #cavallino #jesolo #venezia #beach #storm #nowords #unwetter #unionlido

Post udostępniony przez MAEXX (@maexx_music)

Inside a tornado. #tornado #jesolo #cavallino #summer2017

Post udostępniony przez Bojan Vidanovic (@bojanvidanovic1)

Prognozy pogody na kolejne dni

Prognozy pogody na najbliższe dni nie są optymistyczne. W północnych Włoszech zapowiadane są gwałtowne burze, deszcz i grad, a także silny wiatr. Z nagłym załamaniem pogody trzeba liczyć się także w rejonie Sardynii i Toskanii.

W południowej części kraju spodziewane są nadal upały, co zwiększa ryzyko kolejnych pożarów lasów.


Mamy nadzieję, że powyższy wpis był pomocny w planowaniu wakacji. Jeśli artykuł był według Ciebie przydatny, może zainteresują Cię też inne:

7 wskazówek jak uniknąć stresu przed wyjazdem na wakacje

Uwaga! MSZ odradza podróże do Wenezueli

Płoną lasy znanych kurortów wakacyjnych

Odwiedź też ➡️ HolidayCheck.pl w celu sprawdzenia opinii o hotelach oraz porównania ofert
i cen wczasów
.