Coraz więcej osób planując swoje wakacje posiłkuje się zamieszczonymi w Internecie opiniami o hotelach. Niestety nie zawsze są one wiarygodne. Zdarza się, że oceny hotelu są skrajne, a w recenzjach przewijają się stwierdzenia, które sobie nawzajem przeczą. Jak w takiej sytuacji dojść prawdy i nie dać się oszukać? Przedstawiamy kilka porad, jak szukać wiarygodnych opinii o hotelach i dzięki nim znaleźć wymarzone miejsce na wakacje.

Jak szukać wiarygodnych opinii o hotelach

Jak szukać wiarygodnych opinii o hotelach

Opinie są obecnych czasach podstawą przy rezerwacji wakacji czy hotelu w Internecie. Jak donosi Niemieckie Stowarzyszenie na Rzecz Społeczeństwa Informacyjnego, Telekomunikacji i Nowych Mediów BITKOM, od marca 2016 roku, około 28 procent turystów korzystało z opinii o hotelach w trakcie rezerwacji online. Jak jednak czytać opinie o hotelach i nie dać się oszukać? Poznaj kilka podstawowych zasad, które pozwolą Ci wybrać odpowiednią ofertę.

1. Odrzuć opinie o bardzo wysokiej rekomendacji

W branży hotelarskiej nie jest tajemnicą, że marketing bez opinii klientów w obecnych czasach po prostu nie działa. Hotelarze dwoją się i troją, aby zadowoleni goście polecili innym ich obiekt.
Przyczyną bardzo wysokiej rekomendacji niektórych hoteli są często oceny odpowiednio zmotywowanych gości, podekscytowanych pobytem na wakacjach. Jeśli we właściwym momencie taka osoba zostanie zachęcona przez hotelarza czy managera hotelu do oddania opinii, zazwyczaj pozytywnie oceni pobyt. Trochę inaczej wygląda recenzja dodana po powrocie do domu, gdy możemy z dystansu ocenić nasze wakacje.

2. Odrzuć opinie ze skrajnymi ocenami

Jeśli trafisz na hotel, który oceniany jest skrajnie i ma noty od minimum do maksimum, skup się na tych  opinicha o średniej punktacji. Zazwyczaj oceniając hotel z perspektywy czasu, nie kierujemy się aż tak emocjami. Napisana już w domu recenzja jest bardziej rzeczowa i przemyślana.

3. Pamiętaj, że nie ma idealnych hoteli

Nie ma hoteli idealnych, są natomiast odpowiednie dla konkretnych grup odbiorców. Z tego względu pamiętaj, żeby w czasie przeglądania opinii, odpowiednio je posegregować. Hotel, który rekomendują 20-latkowie, niekoniecznie przypadnie do gustu rodzinie z małymi dziećmi.

4. Korzystaj z dostępnych filtrów do sortowania opinii

Dostępność filtrów w wyszukiwarce znacznie ułatwia zawężenie listy ofert oraz wybór tej odpowiedniej. Z pomocą przychodzą tu specjalistyczne portale gromadzące opinie. Jednym z nich jest właśnie platforma HolidayCheck.pl. Korzystając z opinii zgromadzonych na naszym portalu możesz sortować je uwzględniając rodzaj wycieczki. Segregując opinie, możesz skupić się tylko na tych dodanych przez interesującą Cie grupę docelową. Będą one dla Ciebie dużo bardziej wartościowe.

5. Dowiedz się jak wykryć fałszywe opinie

W czasach, kiedy możesz znaleźć opinie niemal o każdym produkcie czy usłudze, warto nauczyć się rozróżniać prawdę od fałszu. Jeśli chcesz wybrać najlepszy hotel, skorzystaj z naszych porad, jak szukać wiarygodnych opinii o hotelach.

  • Sprawdź ilość dostępnych opinii. Jeśli hotel otrzymał w krótkim czasie bardzo dużo opinii, powinno to wzbudzić Twój niepokój.
  • Czytając opinie zwróć uwagę na język. Jeśli opinia jest bardzo długa i szczegółowa, łatwo przemycić w niej slogany reklamowe bądź teksty brzmiące tak jakby były żywcem wyjęte z katalogów biur podróży. Uważaj na takie recenzje, gdyż mogą one być sfabrykowane.
  • Ważna jest długość i drobiazgowość opinii. Jeśli interesujący Cię obiekt nie ma wielu recenzji, to uważaj na zbyt ładnie napisane i drobiazgowe opinie. Istnieje podejrzenie, że w ich pisaniu dopomógł autorowi właściciel obiektu hotelowego.
  • Przeanalizuj oceny ze wszystkich dostępnych opinii. Jeśli interesujący Cię hotel jest oceniany wyłącznie na maksymalną liczbę punktów, a najnowsze recenzje są tylko pozytywne, powinieneś zachować czujność. Może to świadczyć o fałszowaniu opinii.

Pamiętaj, że korzystając z portalu HolidayCheck.pl otrzymujesz tylko zweryfikowane i sprawdzone informacje. Nasz zespół ekspertów, który specjalizuje się w wyszukiwaniu sfałszowanych opinii, codziennie dba o to, żeby na naszej stronie publikowane były jedynie te sprawdzone i wartościowe recenzje.

Chcesz się dowiedzieć, jak wygląda weryfikacja opinii w HolidayCheck? >> Kliknij tu.

6. Sprawdź jak szukać wiarygodnych opinii o hotelach i znaleźć odpowiednie miejsce na wakacje

  • Zacznij od początku. Znajdź zaufany portal, który gromadzi jedynie zweryfikowane opinie, a także ma dostępne filtry, które ułatwią Ci wyszukanie odpowiedniej oferty.
  • Szukaj z głową. Korzystaj z filtrów, które w gąszczu opinii pomogą znaleźć Ci te właściwe, odpowiadające Twoim wymaganiom. Warto najpierw przeanalizować, co tak naprawdę jest dla Ciebie ważne i kierować się odpowiednio przemyślanymi kryteriami.
  • Przeglądaj zdjęcia i filmy. Zdjęcia i materiały wideo dodane przez użytkowników to skarbnica wiedzy na temat hotelu, do którego chcesz się wybrać. Obrazy dodane przez turystów zazwyczaj dużo bardziej oddają rzeczywistość niż te zamieszczone przez hotelarzy. Zawsze sprawdzaj źródło, z którego pochodzą oglądane zdjęcia czy filmy.
  • Zwracaj uwagę na styl pisania. Oceniając użyty język, strukturę zdań i stosowanie znaków interpunkcyjnych możesz wyciągnąć wnioski na temat osoby, która pisała daną opinię. Jest to bardzo pomocne przy wyszukiwaniu wiarygodnej oceny osoby z podobnej do Twojej grupy docelowej.
  • Sprawdź opinie w innych wersjach językowych. Opinie zagranicznych turystów są często bardziej rzeczowe i pomocne. Niemiecki czy angielski turysta więcej podróżuje, przez co łatwiej jest mu ocenić czego powinien spodziewać się po danej cenie i standardzie hotelu. Polacy są niekiedy bardziej skłonni do narzekania i szukania dziury w całym, przez co ich oceny hoteli są niższe niż innych narodowości. Nawet jeśli nie jesteś poliglotą, to warto porównać same oceny i rekomendacje niemieckich użytkowników dostępne na naszej stronie. W tym celu wystarczy wybrać odpowiednią wersję językową opinii.

Jeśli chcesz mieć pewność, że na podstawie dostępnych opinii wyszukasz najlepszy hotel, skorzystaj z wyszukiwarki HolidayCheck.pl. W naszej bazie znajduje się ponad 10 mln autentycznych opinii, zdjęć i materiałów wideo, na temat ponad 660 tysięcy hoteli. Wejdź na HolidayCheck.pl i zobacz sam!


Mamy nadzieję, że porady jak szukać wiarygodnych opinii o hotelach przypadły Ci do gustu i w przyszłości łatwiej Ci będzie znaleźć wymarzone miejsce na wakacje. Polecamy też inne nasze artykuły, które napewno także Cię zaciekawią:

Opinie na HolidayCheck. Jakość na pierwszym miejscu!

7 wskazówek jak uniknąć stresu przed wyjazdem na wakacje

7 sposobów jak oszczędzić na wakacjach za granicą

Odwiedź też ➡️ HolidayCheck.pl w celu sprawdzenia opinii o hotelach oraz porównania ofert
i cen wczasów
.