Lotnisko Chopina w Warszawie staje się miejscem coraz bardziej przyjaznym dla pasażerów, a także dla mieszkańców okolicznych terenów. We wtorek 12.09.2017, na terenie lotniska uruchomione zostały źródełka z darmową wodą pitną dla pasażerów. Prawdopodobne jest też wprowadzenie ciszy nocnej, wzorem innych dużych, europejskich lotnisk. Taka regulacja spowoduje, że ruch od godziny 23.30 do 5.30, będzie znacznie ograniczony. Takie zmiany na lotnisku Chopina jak bezpłatna woda i cisza nocna, to nowość w Polsce. Całym sercem kibicujemy takim pozytywnym inicjatywom!

Lotnisko Chopina w Warszawie jest największym polskim portem lotniczym, który obsługuje prawie 40 % ruchu pasażerskiego w naszym kraju. Liczby te jak widać zobowiązują do ciągłego podnoszenia poziomu oferowanych usług, co Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL) potwierdza ostatnimi swoimi działaniami.

Pozytywne zmiany na lotnisku Chopina w Warszawie

Pozytywne zmiany na lotnisku Chopina w Warszawie

Bezpłatna woda

Do zeszłego tygodnia, przekraczając granicę strefy kontroli bezpieczeństwa, pasażerowie skazani byli na napoje zakupione w strefie tranzytowej. Nie jest to mały wydatek, gdyż ceny wody na lotnisku Chopina dochodzą nawet do 8 zł za małą butelkę! Na szczęście czekają nas pozytywne zmiany na lotnisku Chopina. Władze warszawskiego lotniska postanowiły wyjść naprzeciw oczekiwaniom pasażerów. W zeszłym tygodniu uruchomione zostały 3 źródełka z darmową wodą pitną.

Źródełka zainstalowane zostały w strefie tranzytowej, która znajduje się tuż za kontrolą bezpieczeństwa. Dwa z poidełek ustawione zostały w strefie Schengen, natomiast jedno w Non Schengen. Pasażerowie chcący skorzystać z bezpłatnej wody, mogą sobie napełnić kubki lub butelki za pomocą specjalnych kraników, które umożliwiają także picie wody na miejscu.

Cisza nocna na lotnisku Chopina

To kolejna pozytywna inicjatywa na terenie warszawskiego portu lotniczego. Projekt wprowadzenia ciszy nocnej na lotnisku jest co prawda jeszcze w fazie przygotowania, jednak sam pomysł rokuje dobre zmiany. Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, które jest pomysłodawcą projektu, chciałoby ułatwić życie mieszkańcom terenów graniczących z lotniskiem.

Tzw. „core night” miałby być wcielony w życie na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku wraz z nowym rozkładem letnim. Zakaz operacji lotniczych obowiązywałby przez cały tydzień między godziną 23:30 a 5:30. Wyjątkiem byłyby wszelkie loty państwowe, wojskowe, ratownicze, różne sytuacje kryzysowe, a także loty opóźnione.

Cisza nocna na lotnisku jest nowością w naszym kraju, jednak tego rodzaju rozwiązania stosowane są z powodzeniem od dawna w innych europejskich portach lotniczych. Wprowadzając w życie pomysł PLL, dołączymy do grona takich gigantów jak lotnisko we Frankfurcie, Monachium, Paryżu-Orly, Brukseli, Hamburgu czy Zurychu.

Pomysł wprowadzenia „core night” jest na bieżąco konsultowany z przewoźnikami lotniczymi, korzystającymi z usług portu lotniczego w Warszawie. Niewątpliwie nowe regulacje uderzą najbardziej w przewoźników czarterowych, którzy większość rejsów planują na godziny nocne.


Cieszymy się z pozytywnych zmian na lotnisku Chopina, oby tak dalej! Jeśli spodobał Ci się ten wpis, może zainteresują Cię też inne:

Bagaż podręczny: co można zabrać do samolotu?

Aplikacje ułatwiające pakowanie

Zagubiony bagaż – najważniejsze pytania i odpowiedzi

Uszkodzona walizka – reklamacja

Odwiedź też ➡️ HolidayCheck.pl w celu sprawdzenia opinii o hotelach oraz porównania ofert
i cen wczasów
.