AirBerlin ogłosił, że od 15 października linie lotnicze nie będą oferowały już lotów długodystansowych. Powodem jest przejęcie przez firmę leasingową w ostatni weekend 10 z 17 samolotów Airbus A330. Co teraz będzie z AirBerlin i programem Topbonus?

Co dalej z AirBerlin?

Co dalej z AirBerlin?

AirBerlin na sprzedaż

Rada nadzorcza spółki AirBerlin, po ogłoszeniu 15 sierpnia upadłości, podjęła ostateczną decyzję o sprzedaży linii lotniczych. W obecnej chwili rozmowy prowadzone są z niemiecką Lufthansą oraz z brytyjskim Easyjet. Jak podkreśla pełnomocnik spółki Frank Kebekus, priorytetem jest utrzymanie stabilnego funkcjonowania linii lotniczych w najbliższych tygodniach.

Do tej pory wszystkie sprzedane bilety są ważne, można je też wciąż rezerwować. Przewoźnik zaczyna jednak sukcesywnie ograniczać ilość dostępnych połączeń. Od 15 października niedostępne będą już połączenia długodystansowe. A to za sprawą pukających do drzwi AirBerlin wierzycieli, którzy w ostatni weekend przejęli większość maszyn Airbus A330.

Także w Niemczech sytuacja nie wygląda zbyt optymistycznie, gdzie oferta połączeń jest wciąż ograniczana. W najbliższy piątek, tj. 29 września, AirBerlin zlikwiduje połączenia między Hamburgiem a Monachium, a także między portem lotniczym Kolonia/Bonn i Monachium.

Co dalej z programem Topbonus?

Mamy dobre wieści dla wszystkich użytkowników programu Topbonus. Zgromadzone mile znowu mogą zostać wykorzystane! Nie wymienisz ich jednak na loty…

Wkrótce po zgłoszeniu wniosku o upadłość linii lotniczej AirBerlin, program został zawieszony, a zbieranie mil nie było możliwe. Około 4,3 miliona członków programu Topbonus, którzy nie zdążyli wymienić swoich mil premiowych do 15 sierpnia, znowu mają szansę na ich wykorzystanie.

W zeszłym tygodniu uruchomiony został sklep internetowy Topbonus, w którym użytkownicy mogą wymienić mile na kupony rabatowe honorowane przy zakupie wystawianych tu produktów.

Oferta ta nie jest niestety dostępna dla użytkowników z Polski. Po wyborze naszego kraju jako miejsca zamieszkania, nie wyświetlane są żadne dostępne artykuły. Nie jest to pocieszająca wiadomość dla polskich użytkowników, jednak pożyjemy, zobaczymy… Być może Topbonus w najbliższych miesiącach otworzy się także na inne kraje poza tymi niemieckojęzycznymi.


Jeśli spodobał Ci się ten wpis, zachęcamy też do przeczytania innych:

Jak zbierać mile Miles & More z HolidayCheck?

Opinie na HolidayCheck. Jakość na pierwszym miejscu!

Zmiany na lotnisku Chopina w Warszawie! Bezpłatna woda i cisza nocna

Odwiedź też ➡️ HolidayCheck.pl w celu sprawdzenia opinii o hotelach oraz porównania ofert
i cen wczasów
.