W piątek 29 września miało miejsce oficjalne otwarcie centrum multimedialnego HistoryLand, w którym jedną z głównych atrakcji są niesamowite makiety wykonane z… klocków LEGO®. Nie musisz być pasjonatem historii, żeby spędzić tu wyjątkowe chwile. Przeczytaj co Cię czeka w HistoryLand.

Lokalizacja HistoryLandu

Nowa atrakcja znajduje się w samym sercu Krakowa, tuż obok Starego Miasta, w budynku starego dworca PKP na placu Jana Nowaka Jeziorańskiego 3. Doskonała lokalizacja zapewnia komfortowy dojazd różnymi środkami lokomocji. Dotrzesz tu zarówno samochodem, autobusem, tramwajem, pociągiem, a nawet pieszo.

Z ilu klocków zbudowano HistoryLand?

HistoryLand to poza interaktywnymi atrakcjami także 10 makiet zbudowanych z ponad miliona klocków LEGO®! Oglądając te niezwykłe konstrukcje w skali 1:50, a w przypadku Drzwi Gnieźnieńskich nawet 1:1, poznasz historyczne budowle oraz najważniejsze wydarzenia z dziejów Polski.

Edukacja, zabawa i nowoczesne technologie w jednym miejscu

Ideą przyświecającą twórcom HistoryLandu jest zachęcenie odwiedzających do odkrywania historii wszystkimi zmysłami. Dlatego też ekspozycja nie jest zbudowana jedynie z nieruchomych elementów, ale połączono ją z licznymi interaktywnymi rozwiązaniami. Angażując wszystkie swoje zmysły – wzrok, słuch, węch, dotyk oraz smak – łatwiej zapamiętasz słowa i fakty, a także swoje wrażenia i emocje z tym związane. Ten sposób zdobywania wiedzy sprawia, że nauka przychodzi w łatwy i przyjemny sposób.

Atrakcje HistoryLandu

Do atrakcji oferowanych przez HistoryLand należą:

Bitwa pod Grunwaldem – to ekspozycja, która zajmuje aż 200 m2! Dzięki technologii 360° przeniesiesz się w sam środek działań wojennych na polach Grunwaldu. Miejsce, w którym zgromadzono 36 tysięcy koników i ludzików LEGO®, wyposażone zostało dodatkowo w multimedialne ekrany. Sprawiają one, że figurki klocków ożywają, a Ty przenosisz się w samo serce bitwy z Zakonem Krzyżackim. Poczuj na własnej skórze te emocje i smak zwycięstwa wojsk polsko–litewskich!

Osada w Biskupinie – to prasłowiańska osada, w której poznasz zwyczaje ludzi żyjących w tamtych czasach i zobaczysz palisadę grodu wybudowaną z klocków LEGO®.

Drzwi Gnieźnieńskie – to jedyna makieta w HistoryLandzie zbudowana z klocków LEGO® w skali 1:1. Eksponat zdobią sceny z życia św. Wojciecha, który swego zmarł śmiercią męczeńską.

Bitwa pod Oliwą – tuż obok makiety znajdziesz ster okrętu świętego Jerzego. Jest to miejsce, gdzie twórcy wystawy zachęcą Cię do stania się wilkiem morskim i przejęcia sterów! Pamiętaj, aby dobrze przygotować się do tej przygody, bo będziesz musiał stoczyć walkę ze szwedzką flotą broniąc gdańskiego portu pod Oliwą.

Klasztor na Jasnej Górze – to ekspozycja z klocków LEGO® zbudowana z dbałością o najmniejsze szczegóły, dzięki której podziwiać możesz z bliska jej kunszt. Zakładając gogle VR (virtual reality), przeniesiesz się na Jasną Górę, którą podziwiać możesz z lotu ptaka.

#historyland #krakow #poland #lego #legobricks #legophotography #legostagram #colours #mapping #interactive #klocki #historia

Post udostępniony przez Krystyna Marcinkowska (@krysia_marc)

Obrona Westerplatte oraz bitwa pod Monte Cassino – to kolejne kluczowe wydarzenia w historii Polski, które uwzględnione zostały przez twórców HistoryLandu. Dzięki makietom zbudowanym z klocków LEGO®, przyjrzysz się im z bliska! Korzystając z interaktywnych narzędzi, takich jak multimedialne animacje, poczujesz się jak uczestnik tych ważnych w dziejach naszego kraju bitw.
Dzięki mappingowi makiety reagują na Twoje polecenia, którymi możesz modyfikować przebieg walki. Korzystając z tej technologii możesz stać się uczestnikiem wydarzeń i razem z żołnierzami przeżyć te wzniosłe chwile.

Stocznia Gdańska – to miejsce, gdzie przy pomocy manualnych zabaw możesz stać się operatorem dźwigu znajdującego się w stoczni.

Makiety krakowskich zabytków – w HistoryLandzie znajdziesz także rekonstrukcje znanych krakowskich zabytków, m.in. Katedry Wawelskiej, Sukiennic, Wieży Ratuszowej i Kościoła Mariackiego. Przy każdej z tych budowli czeka na odwiedzających interaktywna niespodzianka, jak na przykład trąbka, na której możesz odegrać hejnał mariacki.

#historyland #kraków #cracow #lego #dragon ❤️🏰🐉

Post udostępniony przez Anna Abramska (@abr_anna1)

Godziny otwarcia i bilety

HistoryLand jest otwarty od wtorku do soboty od 9:00 do 21:00 oraz w niedzielę od 9:00 do 16:00. Pamiętaj, że na zwiedzanie musisz zarezerwować co najmniej 90 minut. Na tyle przed zamknięciem wpuszczani są też ostatni odwiedzający.
Koszt biletu normalnego to 27 zł, natomiast ulgowego 24 zł. Dzieci do 4. roku życia mogą odwiedzać HistoryLand bezpłatnie. Dostępna jest też specjalna oferta biletów rodzinnych oraz grupowych, którą znajdziesz na stronie www.historyland.pl.
Bilety możesz kupić w kasie lub przez internet na stronie www.historyland.pl.

Co jeszcze czeka Cię w HistoryLandzie? Na pewno dużo emocji i dobrej zabawy. Zachęcamy gorąco do odwiedzenia tego fantastycznego miejsca!


Jeśli spodobał Ci się ten wpis, zachęcamy też do przeczytania innych:

Ciekawe atrakcje turystyczne – kopie znanych zabytków

6 zaskakujących faktów o Oktoberfest w Monachium – rozkład jazdy na 2017 rok

Odwiedź też ➡️ HolidayCheck.pl w celu sprawdzenia opinii o hotelach oraz porównania ofert
i cen wczasów
.