Definitywnie skończyło się lato, a za oknem na dobre zadomowiła się jesienna aura. Najwyższy czas, by ewakuować się do miejsca, gdzie wciąż świeci słońce! Sprawdź nasze typy, gdzie najlepiej jechać na egzotyczne wakacje jesienią!

Egzotyczne wakacje jesienią na Bali

Egzotyczne wakacje jesienią na Bali

1. Bali, Indonezja

 • Średnia maksymalna temperatura powietrza w październiku i listopadzie: 32 °C
 • Średnia temperatura wody w październiku i listopadzie: 28 °C
 • Średnia liczba godzin nasłonecznienia: 8 h
 • Średnia liczba dni deszczowych: 3 dni

Bali jest indonezyjską wyspą na Oceanie Indyjskim, na której cały rok jest ciepło i wilgotno. Jest to idealna lokalizacja dla wszystkich miłośników wygrzewania się w słońcu. Swoje miejsce znajdą tu amatorzy lasów tropikalnych, przepięknych plaż, górskich jezior, malowniczych szczytów, a także kolorowych raf koralowych. Ten niezwykle urozmaicony krajobraz zapewni wszystkim mnóstwo wrażeń. Przekonaj się sam!

Specyfika tropikalnego klimatu sprawia, że temperatura powietrza na Bali jest niemal cały rok taka sama. Pamiętaj jednak, że najlepszym okresem na wczasy na Bali jest pora sucha, która trwa od maja do października. W październiku temperatura powietrza oscyluje między 23 a 32 °C, natomiast temperatura wody wynosi 27 °C. Słońce świeci średnio 8 godzin dziennie, natomiast jakiekolwiek opady są raczej rzadkością.

Szczyt sezonu turystycznego na Bali przypada zazwyczaj na przełom sierpnia i września, dlatego jesienią jest tu dużo spokojniej. Miejsce to oferuje wiele możliwości aktywnego wypoczynku jak kąpiele, nurkowanie, pływanie z delfinami, surfing, rafting ale także przepiękne plaże, które w tym czasie nie będą już tak zatłoczone.

Bali poza pięknym krajobrazem i plażami, zachwyca ciekawą, niesamowicie wciągającą kulturą i architekturą. Październik to idealny miesiąc, aby aktywnie zwiedzać wyspę. Polecamy piesze wędrówki, trekking w górach czy wspinaczkę na wulkan Gunung Agung. Rekomendujemy także zwiedzanie pięknych i tajemniczych świątyń, których nie sposób odwiedzić podczas jednego pobytu.

Nie wiesz jeszcze, gdzie jechać na egzotyczne wakacje jesienią? => sprawdź sam i znajdź najlepsze oferty na wczasy na Bali!

Egzotyczne wakacje jesienią w Dubaju

Egzotyczne wakacje jesienią w Dubaju

2. Dubaj, Emiraty Arabskie

 • Średnia maksymalna temperatura powietrza w październiku i listopadzie: 32 °C
 • Średnia temperatura wody w październiku i listopadzie: 28 °C
 • Średnia liczba godzin nasłonecznienia: 9 h
 • Średnia liczba dni deszczowych: 1 dzień

Dubaj jest to miasto, gdzie idealnie odnajdą się ciepłolubne osoby, które marzą o naładowaniu akumulatorów przed zbliżającą się zimą.

Panujące tu w okresie letnim upały są dość ekstremalnym przeżyciem, dlatego polecamy takie egzotyczne wakacje jesienią. Średnie temperatury powietrza w tym czasie to od 18 do 33 °C, natomiast temperatura wody to aż 28 °C. Nieco niższa jest też wilgotność powietrza, która dodatkowo potęguje uczucie gorąca.

To największe miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich znane jest na całym świecie z wyjątkowo luksusowych hoteli, ale niech Cię to nie odstrasza. Znajdziesz tu także wiele obiektów, na które może sobie pozwolić i przeciętny europejski turysta.

W Dubaju zawsze dzieje się coś ciekawego, tj. festiwale, największe imprezy znane na całym świecie. Jeśli jesteś typem miejskiego turysty, to jest to idealne miejsce dla Ciebie!

Poza przepiękną, nowoczesną architekturą miasto to zapewnia także wiele typowo wakacyjnych atrakcji. Plaża Jumeirah, która należy do najpiękniejszych na świecie, słynie z białego piasku oraz krystalicznie czystej wody. Najlepiej rozkoszować się jej urokami w czasie normalnych godzin pracy mieszkańców Dubaju, kiedy to panuje tu cisza i spokój. Mimo wielkiego i tętniącego życiem miasta, można tu zrelaksować się i po prostu słuchać szumu fal.

Na terenie miasta znajdziesz też miejskie parki z doskonalą infrastrukturą, taką jak miejsca piknikowe, place zabaw czy basen. Jest to idealne miejsce na spędzenie popołudnia wraz z rodziną.
Pamiętaj, aby przed wyjazdem do Zjednoczonych Emiratów Arabskich zaopatrzyć się w ochronę głowy przed słońcem, krem ochronny z wysokim filtrem, a także dobre okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV o wysokim stopniu ochrony (kategoria 3 lub 4).

Nie musisz się martwić o garderobę, która zakryje kobiece ciało na wzór muzułmanek. Nie ma takiego prawa, które nakazywałoby kobietom odpowiedni ubiór. Ubierają się one w to, na co zezwoli mąż. Możesz spotkać tu kobiety zakryte od stóp do głów a także takie, które mają na sobie dość skąpy ubiór. Pamiętaj jednak, aby raczej nie chodzić po ulicy w kostiumie kąpielowym, gdyż nie jest to w dobrym tonie.

Jeśli po naszych wskazówkach myślisz o wyjeździe do Dubaju, to zachęcamy gorąco. => sprawdź sam i wyszukaj najlepszej oferty wyjazdu do Dubaju!

Egzotyczne wakacje jesienią w Maroko

Egzotyczne wakacje jesienią w Maroko

3. Maroko

 • Średnia maksymalna temperatura powietrza w październiku i listopadzie: 23 °C
 • Średnia temperatura wody w październiku i listopadzie: 19 °C
 • Średnia liczba godzin nasłonecznienia: 7 h
 • Średnia liczba dni deszczowych: 8 dni

Maroko to ostatnia z naszych propozycji na egzotyczne wakacje jesienią! Kraj ten słynie z malowniczego, bardzo urozmaiconego krajobrazu, a także gościnnych, ceniących sobie radość życia mieszkańców. Wyjątkowe położenie Królestwa Marokańskiego sprawia, że kraj ten oferuje naprawdę szeroki wachlarz atrakcji. Podziwiać tu możesz urozmaicone widoki od ośnieżonych szczytów górskich, przepiękne plaże, fascynującą architekturę, aż po gorące piaski Sahary. Wybierając Maroko jako swój cel podróży na pewno nie będziesz się nudził!

Jesień to bardzo dobry okres na wakacje w Maroko. Decydując się na wczasy w tym kraju, możesz liczyć na doskonałą, plażową pogodę od maja aż do października. Średnia maksymalnych temperatur w październiku to 24 °C, najniższych zaś 16 °C. Słońce świeci aż 8 godzin w ciągu doby, natomiast woda w tym okresie osiąga nawet 20 °C. Pamiętaj, że nie należy bagatelizować słońca świecącego czasem zza chmur lub delikatnej mgły. Nakrycie głowy, butelka wody oraz krem z filtrem, to obowiązkowe wyposażenie każdego turysty! Maroko to w końcu Afryka!

Planując wczasy w Maroko, zwróć uwagę też na dość duże zróżnicowanie warunków atmosferycznych. W strefie nadmorskiej możesz spodziewać się trochę niższych temperatur i łagodniejszego klimatu niż wewnątrz kraju. Na północy Maroko przeważa natomiast klimat śródziemnomorski. W październiku spodziewać się tu możesz niewielkich opadów, które jednak szybko mijają.

Temperatura powietrza w październiku sprzyja plażowaniu i kąpielom w oceanie. Możesz spodziewać się też doskonałych warunków do aktywnego wypoczynku i uprawiania sportów wodnych. Swój raj mają tutaj wtedy też amatorzy szaleństwa na skuterach wodnych czy osoby chcące podziwiać widoki z perspektywy lotu ptaka, tzw. paraseilling.

Październik jest w Maroko idealnym miesiącem na zwiedzanie. Jedną z najbardziej popularnych form są wycieczki objazdowe, dzięki którym możesz zobaczyć więcej ciekawych zakątków tego kraju. Większość osób preferuje taką formę podróżowania ze względu na większe poczucie bezpieczeństwa.
Jeśli mimo wszystko wolisz zwiedzanie na własną rękę, pamiętaj, żeby w czasie eksploracji starszych dzielnic arabskich miast, skorzystać z pomocy miejscowego przewodnika. Tzw. medyny składają się ze skomplikowanej plątaniny wąskich uliczek, w której bez pomocy można się łatwo pogubić. Uważaj też, aby odpowiednio wybrać taka osobę. Arabskie miasta są pełne osobników podszywających się pod przewodników, którzy oprowadzają nieświadomych turystów od jednego do drugiego sklepu, zamiast pokazywać im zabytki, z których słynie Maroko.

Jeśli planujesz wyjazd do Maroko, to w październiku liczyć możesz na mniejszy ruch turystyczny niż w lipcu i sierpniu, a także niższe ceny niż w sezonie. Chcesz się przekonać? => sprawdź sam i znajdź najlepsze oferty na wczasy w Maroko!


Mamy nadzieję, że po lekturze dobrze już wiesz, gdzie jechać na egzotyczne wakacje jesienią. Jeśli artykuł był według Ciebie przydatny, może zainteresują Cię też inne:

7 miejsc na urlop w październiku

Gdzie jechać na wakacje we wrześniu?

Spadają ceny wczasów zagranicznych – czas na zaległy urlop!

4 rzeczy, których nie należy przywozić z wakacji

Odwiedź też ➡️ HolidayCheck.pl w celu sprawdzenia opinii o hotelach oraz porównania ofert
i cen wczasów
.