Z jedną z największych linii lotniczych w Niemczech polecisz jedynie do końca października. Airberlin zawiesza wszystkie połączenia od 28 października. Co teraz z zakupionymi biletami na loty, które miały odbyć się później? Mamy niestety złe wieści!

Airberlin kończy działalność

Airberlin kończy działalność

Niepewne losy linii airberlin, która już teraz nie ma pieniędzy na dalszą działalność, mają rozstrzygnąć się w tym tygodniu. Negocjacje z Lufthansą i linią easyJet, które kończą się w czwartek niestety nie gwarantują, że będziesz mógł wykorzystać zakupiony bilet na lot po 28 października.

Co teraz z biletami zakupionymi w airberlin?

Jeśli zakupiłeś swój bilet bezpośrednio u airberlin już po ogłoszeniu upadłości przewoźnika, możesz liczyć na zwrot pieniędzy. Klienci niemieckiej linii, którzy kupili bilet lotniczy po złożeniu wniosku o niewypłacalność w dniu 15 sierpnia 2017 r., spłaceni zostaną z funduszu utworzonego specjalnie na taką ewentualność.

Pamiętaj, aby w czasie zgłaszania reklamacji, zostawić szczegółowe dane kontaktowe. Usprawni to kontakt i przyspieszy procedury rozpatrywania Twojego zgłoszenia. Skargę zgłosić możesz za pośrednictwem strony internetowej www.airberlin.com/complaint.

Niestety za bilety, które zarezerwowałeś przed złożeniem wniosku o niewypłacalność, nie otrzymasz rekompensaty. Nie jest możliwe także przebukowanie biletu na inne linie lotnicze.

Airberlin zawiesza wszystkie połączenia, co dalej?

Do tej pory do negocjacji w sprawie przyszłości airberlin dopuszczonych zostało jedynie dwóch przewoźników. Według wstępnych ustaleń Lufthansa planuje przejąć 93 z pozostałych 134 samolotów, natomiast linie lotnicze Easyjet od 27 do 30 maszyn. Jeśli zainteresowane strony nie dojdą do porozumienia do czwartku, do negocjacji zostaną włączone inne zainteresowane strony.

Airberlin zawiesza wszystkie połączenia, ale problemy i niewypłacalność grupy nie mają na szczęście wpływu na funkcjonowanie spółek córek Niki i LG Walter. Linie lotnicze będą nadal kontynuować działalność przewoźnika lotniczego. Według danych airberlin, dotyczy to również 38 samolotów, które obecnie latają pod marką Lufthansa i Austrian Airlines.


Jeśli artykuł był według Ciebie przydatny, może zainteresują Cię też inne:

Airberlin rezygnuje z lotów długodystansowych. Co dalej z programem Topbonus?

Samolotem z dziećmi – zasady popularnych linii lotniczych

Zagubiony bagaż – najważniejsze pytania i odpowiedzi

Odwiedź też ➡️ HolidayCheck.pl w celu sprawdzenia opinii o hotelach oraz porównania ofert
i cen wczasów
.