Huragany „Irma” i „Maria”, które siały spustoszenie na Karaibach we wrześniu 2017 roku, pozostawiły po sobie przygnębiający krajobraz i wiele zniszczeń. Obecnie, dwa miesiące po tych wydarzeniach, prace nad usunięciem powstałych szkód są w dużym stopniu zakończone. Jeśli wybierasz się w najbliższym czasie na Karaiby, to koniecznie zapoznaj się z naszym zestawieniem dotyczącym obecnej sytuacji. Dowiedz się, co musisz wiedzieć przed wyjazdem na Karaiby po huraganie.

Dominikana

Na szczęście Dominikana, w porównaniu do innych części Karaibów, nie ucierpiała tak bardzo w czasie wrześniowych huraganów. Biura podróży obsługujące wyloty w ten region potwierdzają, że sytuacja na Dominikanie jest już dawno opanowana, a prace nad usunięciem szkód zakończone. W tym regionie Karaiby po huraganie dość szybko doszły do siebie i już 2 tygodnie po przejściu „Irmy” i „Marii”, wszystkie hotele zostały ponownie zarezerwowane.

Plaża na wyspie Saona, DominikanaPlaża na wyspie Saona, Dominikana

Plaża na wyspie Saona, Dominikana

Kuba

Huragan „Irma” dotknął w tym roku także Kubę. Wiatr spowodował bardzo duże szkody na północnym wybrzeżu Kuby oraz na przybrzeżnych wyspach Cayos. Od tamtej pory jednak praktycznie cała infrastruktura została odbudowana. Zgodnie z informacjami podawanymi przez biura informacji turystycznej oraz biura podróży, prawie wszystkie hotele są już otwarte i funkcjonują normalnie.

Kuba, Varadero

Kuba, Varadero

Antigua, Martynika, Gwadelupa i Bahamy

Wyspy te nie ucierpiały znacząco w czasie wrześniowych huraganów. Na żadnej z nich nie ma ograniczeń dotyczących turystów.

Małe Antyle

Ten Archipelag na Oceanie Atlantyckim w bardzo zróżnicowanym stopniu został dotknięty przez huragan. Najgorsza sytuacja niewątpliwie jest na Saint Martin, gdzie w konsekwencji silnego wiatru zniszczone zostało około 95 % wyspy! W obecnej chwili szacuje się, że turyści będą mogli tam wrócić najpóźniej jesienią 2018 roku.

Trochę lepsza sytuacja jest na Wyspach Dziewiczych, na wyspie Anguilla czy Dominika, gdzie wczasy będzie można rezerwować już w sezonie letnim 2018.

Tropikalna plaża na Saint Martin

Tropikalna plaża na Saint Martin

Portoryko

Zgodnie z informacjami potwierdzonymi przez lokalne biuro informacji turystycznej, na wyspie działają normalnie międzynarodowe lotniska, około 100 hoteli a także niektóre atrakcje turystyczne. Niestety na więcej ofert w ten rejon musisz poczekać do przyszłego sezonu, kiedy to mieszkańcy do końca uporają się ze zniszczeniami poczynionymi przez huragan.

San Juan, Portoryko

San Juan, Portoryko

Floryda

Największe zniszczenia na Florydzie w USA zanotowano na wyspach Florida Keys oraz w mieście Key West, gdzie huragan „Irma” uderzył z wyjątkowym impetem. Ponad dwa miesiące po tych wydarzeniach, niewiele pozostało po dawnych zniszczeniach. Jak donosi regionalna agencja turystyczna, w międzyczasie odbudowanych i ponownie otwartych zostało około 70 % obiektów turystycznych. Osoby wybierające się tu na swój wypoczynek mogą korzystać z większości dostępnych na miejscu atrakcji.

Nie wszędzie jednak infrastruktura została odbudowana. Wiele do zrobienia jest jeszcze na terenie wysp Conch Keys, a dokładnie w miejscowościach Islamorada oraz Marathon. Na terenie wysp wciąż trwają zaawansowane prace porządkowe. Niektóre ze znajdujących się tu hoteli będą prawdopodobnie jeszcze zamknięte przez kilka następnych miesięcy.

Key west, Floryda

Key west, Floryda


Karaiby po huraganie wracają do siebie, dlatego zachęcamy do rezerwacji wczasów w tym turystycznym raju. Jeśli przypadł Ci do gustu nasz wpis, to polecamy także inne:

Ogromne morze plastiku na Karaibach!

Sylwester na Dominikanie – czy warto?

Kuba czy Dominikana? Sprawdź, która z wysp jest dla Ciebie!

Odwiedź też ➡️ HolidayCheck.pl w celu sprawdzenia opinii o hotelach oraz porównania ofert

i cen wczasów.