Od czwartku, 1 lutego 2018, nie dostaniesz już upomnienia za palenie na tajlandzkich plażach, ale dotkliwy mandat lub nawet karę więzienia! Sprawdź, na jakich plażach obowiązują nowe przepisy.

Władze Tajlandii już w listopadzie 2017 wprowadziły zakaz palenia na ponad 20 popularnych plażach w ramach planu zrównoważonego rozwoju turystyki tego kraju. Do tej pory służby porządkowe jedynie edukowały i pouczały śmiecących turystów. Od 1 lutego w stosunku do osób, które nie podporządkują się do obowiązujących przepisów, wyciągane będą surowe konsekwencje. Złamanie zakazu grozi mandatem o wysokości nawet 100 000 bahtów tajskim (ok. 11 000 zł), a nawet karą pozbawienia wolności.

Uwaga na dotkliwe kary za palenie na tajlandzkich plażach

Uwaga na dotkliwe kary za palenie na tajlandzkich plażach

Powodem podjęcia decyzji o wprowadzeniu zakazu palenia było ogromne zanieczyszczenie plaż. Jeszcze w zeszłym roku, w ciągu zaledwie kilku tygodni, na brzegu znaleziono niezliczone ilości pozostawionych przez plażowiczów niedopałków. Na samej Patong Beach doliczono się ich ponad 138 000.

Niedopałki papierosów ze względu na zawartość tytoniu oraz innych szkodliwych substancji mogą być niebezpieczne zarówno dla żyjących w morzu zwierząt jak i przebywających na brzegu ludzi, a zwłaszcza bawiących się w piasku dzieci.

Wyspa Ko Samui, Tajlandia

Wyspa Ko Samui, Tajlandia. Photo by Octav Cado on Unsplash.

Regulacja zakazująca palenie na tajlandzkich plażach dotyczy wielu popularnych prowincji Tajlandii. Niewykluczone, że w najbliższej przyszłości prawem tym objętych zostanie jeszcze więcej plaż, zwłaszcza na południowym wschodzie kraju. W obecnej chwili kary za zaśmiecanie piasku obowiązują m.in. na plażach:


Jeśli przypadł Ci do gustu nasz wpis, to polecamy także inne:

6 rzeczy, o których warto wiedzieć przed wyjazdem do Tajlandii!

Kiedy jechać do Tajlandii? Sprawdź koniecznie przed podróżą!

6 najpiękniejszych wysp w Tajlandii. Sprawdź, która jest dla Ciebie!

Odwiedź też ➡️ HolidayCheck.pl w celu sprawdzenia opinii o hotelach oraz porównania ofert i cen wczasów.