Sytuacja polityczna na wyspach Oceanu Indyjskiego była katastrofalna od lat, jednak ostatnie wydarzenia zmusiły lokalne władze do podjęcia naprawdę drastycznych kroków. W poniedziałek rząd wprowadził na Malediwach 15 – dniowy stan wyjątkowy. Kilka godzin po jego ogłoszeniu były prezydent kraju Maumun Abdul Gajum został zatrzymany przez policję. Dowiedz się, czy podróż na Malediwy jest bezpieczna!

W Malé sytuacja polityczna jest bardzo napięta i w każdej chwili może ulec eskalacji

W Malé sytuacja polityczna jest bardzo napięta i w każdej chwili może ulec eskalacji

Polityczny chaos na Malediwach

2 lutego 2018 r. w centrum Malé miały miejsce protesty, które były odpowiedzią na polityczną walkę o władzę pomiędzy głową państwa Abdullahem Yameenem a Sądem Najwyższym. W ich wyniku wprowadzony został 15 – dniowy stan wyjątkowy, który umożliwi policji i siłom bezpieczeństwa na rozprawienie się z demonstrantami.

W poniedziałek aresztowany został także były prezydent Maumoon Abdul Gayoom, brat przyrodni obecnego przywódcy, który stanął na czele opozycji i prowadził kampanię na rzecz obalenia głowy państwa.

Pierwsze państwa publikują ostrzeżenia dla podróżujących na Malediwy

Rząd Malediwów zapewnia, że wszyscy mieszkańcy kraju oraz obcokrajowcy przybywający tu na wakacje mogą czuć się bezpiecznie. Stan wyjątkowy nie powinien mieć wpływu na turystykę oraz życie codzienne obywateli.

Mimo to ministerstwa spraw zagranicznych USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Chin oraz Indii odradzają swoim obywatelom wyjazd do stolicy kraju. W Malé sytuacja polityczna jest bardzo napięta i w każdej chwili może ulec eskalacji.

Turyści, którzy mimo wszystko nie chcą zrezygnować z wyczekiwanych wakacji, powinni na bieżąco śledzić relacje w mediach. Natomiast osobom, które przebywają już na wyspach Oceanu Indyjskiego, zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności, a także unikanie niepotrzebnych wizyt w stolicy kraju.

Czy podróż na Malediwy jest bezpieczna?

Nie ma w tej chwili doniesień, które by wskazywały na jakiekolwiek niebezpieczeństwo grożące turystom przebywającym na Malediwach, a zwłaszcza w tamtejszych kurortach. W związku z zamieszkami nie odwołano też żadnych lotów, a międzynarodowe lotnisko w Malé funkcjonuje normalnie.

Czy podróż na Malediwy jest bezpieczna?

Czy podróż na Malediwy jest bezpieczna?

Co zrobić, jeśli wybierasz się wkrótce na Malediwy

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się na Malediwy i martwisz się o to czy podróż dojdzie do skutku i będzie bezpieczna, skontaktuj się bezpośrednio z organizatorem imprezy turystycznej oraz z firmą ubezpieczeniową.

Niektóre polisy ubezpieczeniowe nie obejmują pobytu w miejscach, w których mają miejsce zamieszki polityczne. Najlepiej zapoznaj się dokładnie z treścią umowy.

Polecamy także bieżące monitorowanie strony Ministerstwa Spraw Zagranicznych, gdzie w razie czego publikowane są ostrzeżenia dla podróżujących z naszego kraju.


Jeśli przypadł Ci do gustu nasz wpis, to polecamy także inne:

Dokąd uciec przed zimnem? Sprawdź i przedłuż sobie lato!

Odwiedź też ➡️ HolidayCheck.pl w celu sprawdzenia opinii o hotelach oraz porównania ofert i cen wczasów.