Wyspa okrzyknięta prawdziwą perłą Filipin, może wkrótce być niedostępna dla gości ze względu na masowo spuszczane do morza nieczystości! Mimo, że Boracay odwiedza rocznie ponad 2 miliony turystów, prezydent Filipin Duterte zadeklarował podjęcie drastycznych kroków. Postawił ultimatum Ministerstwu Środowiska, które zakłada uprzątnięcie wyspy w ciągu 6 miesięcy. Jeśli warunek nie zostanie spełniony jedna z najpiękniejszych wysp świata zostanie zamknięta dla turystów!

Boracay odwiedza rocznie ponad 2 miliony turystów. Czy jedna z najpiękniejszych wysp świata zostanie zamknięta dla turystów?

Boracay odwiedza rocznie ponad 2 miliony turystów. Czy jedna z najpiękniejszych wysp świata zostanie zamknięta dla turystów?

Boracay znajduje się około 190 kilometrów od Manili i jest jedną z najbardziej popularnych wysp Filipin. Turystów od lat przyciągają tu białe, piaszczyste plaże i krystalicznie czysta woda.

Czy jedna z najpiękniejszych wysp świata zostanie zamknięta dla turystów?

Ostatnie wypowiedzi prezydenta Filipin rzucają jednak inne światło na tą popularną destynację turystyczną. Rodrigo Duterte twierdzi, że prawie wszystkie ścieki produkowane na Boracay trafią do morza!

Przeprowadzona kontrola wykazała, że na 150 sprawdzonych obiektów, tylko 25 jest podłączonych do kanalizacji. Urzędnicy przyznają, że niektóre obiekty spuszczały nielegalnie ścieki bezpośrednio do morza!

Sytuacja na Boracay jest bardzo poważna

Prezydent Filipin Duterte apeluje o natychmiastowe działanie i wypowiada się o zaistniałej sytuacji w kontekście „katastrofy ekologicznej”! Skażenie morza ściekami może mieć nie tylko tragiczny wpływ na środowisko, ale także na branżę turystyczną.

Prezydent nawołuje Ministra Środowiska Roya Cimatu do podjęcia szybkich kroków, które w ciągu sześciu miesięcy umożliwią naprawienie zaistniałej sytuacji. W przeciwnym razie zapowiada, że będzie blokował napływ turystów – także w trosce o ich zdrowie.

Miejmy nadzieję, że mimo wszystko dane nam będzie jeszcze odwiedzić te piękne, piaszczyste plaże skryte w cieniu palm oraz podziwiać krystalicznie czystą wodę.


Jeśli przypadł Ci do gustu nasz wpis, to polecamy także inne:

5 sposobów, aby Twój urlop był bardziej eko

Jak podróżować ekologicznie?

Odwiedź też ➡️ HolidayCheck.pl w celu sprawdzenia opinii o hotelach oraz porównania ofert i cen wczasów.