Wąskie przejścia, brak świeżego powietrza, jet lag i męczący pasażerowie: bycie stewardesą wcale nie jest lekką i przyjemną pracą, jak to sobie wyobraża przeciętny klient linii lotniczych. Jeśli nie chcesz zrazić do siebie załogi samolotu i w przyjemnej atmosferze spędzić podróż, zastosuj się do naszych wskazówek! Koniecznie unikaj 5 zachowań, które najbardziej irytują stewardessy!

5 zachowań, które najbardziej irytują stewardessy

5 zachowań, które najbardziej irytują stewardessy

W czasie podróży samolotem, lepiej mieć dobre relacje z jego załogą. Stewardessy mogą sprawić, że lot upłynie Ci w przyjemnej atmosferze, jeśli jednak nadepniesz im na odcisk, odpłacą Ci pięknym za nadobne. Jeśli chcesz tego uniknąć, zastosuj się do poniższych rad.

1. Nie unikaj kontaktu wzrokowego i nie ignoruj powitania załogi

Lekceważenie przyjaznego powitania podczas wejścia na pokład może zostać potraktowane przez załogę jako brak szacunku. Warto odwzajemnić uśmiech i pamiętać, że taki mały gest może im uprzyjemnić ciężką pracę.

2. Najpierw przejrzyj dokładnie menu pokładowe, a dopiero potem zamawiaj

Pasażerowie, którzy w trakcie zamawiania dopytują o dostępne napoje, nie wzbudzą sympatii załogi. Często do dyspozycji podróżnych jest nawet 100 różnych rodzajów napojów! Jeśli chcesz zamówić coś do jedzenia lub do picia, nie uprzykrzając przy tym życia załodze, zapoznaj się najpierw z magazynem pokładowym. Znajdziesz w nim całą dostępną ofertę posiłków i napojów.

3. Nie przywołuj załogi stukaniem w ramię ani pstrykaniem palcami

Jeśli chcesz zawołać członka załogi, zrób to jak najdelikatniej. Stukanie lub klepanie kogoś w ramię nie należy do odpowiednich form zwrócenia na siebie uwagi. Jeszcze bardziej zrazisz do siebie stewardessy, gdy będziesz próbował pstrykać na nie palcami!

4. Bądź przewidujący

Podróżni opuszczający UE często muszą przed lądowaniem wypełnić specjalny dokument zgłoszenia swojego pobytu w danym kraju. Warto w takiej sytuacji wcześniej zaopatrzyć się w coś do pisania. Stu pasażerów, którzy jednocześnie proszą o długopis, potrafi zestresować nawet najspokojniejszą stewardessę.

5. Nie zdejmuj butów w czasie lotu

Pasażerowie, którzy szybko po starcie pozbywają się swojego obuwia, mogą zepsuć atmosferę nie tylko swoim sąsiadom, lecz także uprzykrzyć życie obsłudze samolotu. Spacerowanie w samych skarpetkach lub boso z pewnością nie przysporzy Ci sympatii innych współpasażerów oraz załogi samolotu.


Jeśli przypadł Ci do gustu nasz wpis, to polecamy także inne:

5 faktów na temat podróżowania samolotem, o których nie miałeś pojęcia

5 zaskakujących tajemnic samolotów, do których nie przyzna się żadna linia lotnicza

Bagaż podręczny: co można zabrać do samolotu?

Odwiedź też ➡️ HolidayCheck.pl w celu sprawdzenia opinii o hotelach oraz porównania ofert i cen wczasów.