Piaszczyste plaże, przepiękne zatoki i turkusowa woda – Tajlandia to raj dla szukających idealnego miejsca do wypoczynku turystów, ale nie tylko… Kurort Pattaya od lat słynie z opowieści o pięknych dziewczynach i przystojnych mężczyznach, którzy chętnie dzielą się swoimi wdziękami z turystami. Przyciąga to spragnionych seksualnych wrażeń klientów biur podróży, którzy masowo nawiedzają to miasto. Z reputacją stolicy światowej seksturystyki nie po drodze jednak obecnym władzom, które chciałyby zmienić wizerunek swojego kraju. Czy to koniec seksturystyki w Tajlandii?

Czy to koniec seksturystyki w Tajlandii, Photo by Hanny Naibaho on Unsplash

Koniec seksturystyki w Tajlandii? Photo by Hanny Naibaho on Unsplash

Władze Tajlandii zapowiadają, że będą dążyć do zmiany złej sławy kraju. Po ostatnim incydencie, kiedy to gambijski urzędnik opisał ich królestwo jako idealną lokalizację dla turystów spragnionych seksualnych wrażeń, zawrzało.

Premier Prayut Chan-o-cha wezwał miasta takie jak Pattaya do wspierania działań mających na celu poprawę ich reputacji na arenie międzynarodowej. Apeluje też o zwiększenie świadomości mieszkańców, którzy muszą zdawać sobie sprawę, że praca w seksbiznesie jest nielegalna.

Wprowadzenie zmian nie będzie łatwe, gdyż według oficjalnych danych, z seksbiznesu w południowo-wschodniej Azji żyje ponad 120 000 osób! Za pieniądze można dostać praktycznie wszystko, a usługi seksualne świadczą także nieletni.

Prostytucja jest oficjalnie zabroniona w Tajlandii, podobnie jak w większości buddyjskich krajów. Mimo to branża turystyki seksualnej ma się tu całkiem dobrze i rzadko popada w oficjalny konflikt z prawem.

Czy w najbliższym czasie ulegnie to zmianie? Zobaczymy! Na tą chwilę nowe przepisy wdrażane są zdecydowanie zbyt opieszale. Oby się to zmieniło!

Apelują o to organizacje zajmujące się handlem ludźmi. Zgodnie z ich wiedzą w dużej mierze za seksbiznesem stoją duże, zorganizowane grupy przestępcze, które wykorzystują ludzi dla własnego zarobku.


Jeśli przypadł Ci do gustu nasz wpis, to polecamy także inne:

Inwazja żeglarzy portugalskich w Tajlandii: 23 turystów z silnym bólem trafiło do szpitala!

Nawet 11 tys. zł kary lub rok więzienia za palenie na tajlandzkich plażach

Kiedy jechać do Tajlandii? Sprawdź koniecznie przed podróżą!

Odwiedź też ➡️ HolidayCheck.pl w celu sprawdzenia opinii o hotelach oraz porównania ofert i cen wczasów.