W minioną środę, w stolicy Tajlandii, 70-letni obywatel Niemiec został zatrzymany za wywołanie paniki w samolocie. Grozi mu nawet 5 lat więzienia za żart na lotnisku, a także grzywna o wysokości 5000 euro! Sprawdź sam, co przeskrobał zabawowy emeryt!

Nawet 5 lat więzienia za żart na lotnisku. Photo by Omar Prestwich on Unsplash

Nawet 5 lat więzienia za żart na lotnisku. Photo by Omar Prestwich on Unsplash

Obywatel Niemiec, przez którego zachowanie opóźniony został lot do Chiang Rai, zapewne na długo zapamięta swój nieprzemyślany żart. Mężczyzna po wejściu na pokład, wskazał na półki z bagażem podręcznym znajdujące się nad głowami pasażerów i zawołał głośno „bumm”.

Jak donosi tajska telewizja PBS, okrzyk ten wywołał panikę wśród pozostałych pasażerów i zmusił załogę do ewakuacji samolotu. Winny zamieszaniu pasażer, został aresztowany i wyprowadzony z maszyny.

Dopiero, gdy wyjaśniono sprawę i sprawdzono, że na pokładzie nie ma żadnej bomby, pasażerowie mogli wrócić na swoje miejsca i samolot wystartował.

Dowcipniś musiał jednak pozostać na ziemi i tłumaczyć się ze swojego zachowania policji. Utrzymywał, że był trochę pijany i po prostu chciał zażartować. Służby porządkowe nie były jednak o tym przekonane. 70-latkowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności i grzywna o wysokości około 5000 euro.

Jak widać na załączonym obrazku, lepiej w pewnych sytuacjach zachować powagę i nie dzielić się niewybrednymi żartami z innymi.


Jeśli przypadł Ci do gustu nasz wpis, to polecamy także inne:

5 zachowań, które najbardziej irytują stewardessy

Koniec seksturystyki w Tajlandii? Kraj chce zmienić swój zły wizerunek

5 zaskakujących tajemnic samolotów, do których nie przyzna się żadna linia lotnicza

Odwiedź też ➡️ HolidayCheck.pl w celu sprawdzenia opinii o hotelach oraz porównania ofert i cen wczasów.