Malediwy to rajskie wysepki na Oceanie Indyjskim, które stają się coraz popularniejszym kierunkiem wakacyjnym także wśród Polaków. Kuszą turystów bajeczną pogodą, pięknymi, przestronnymi plażami oraz krystalicznie czystą, przejrzystą wodą, w której podziwiać można jedną z najpiękniejszych raf koralowych na świecie. Wkrótce obserwacja tego urozmaiconego podwodnego krajobrazu będzie jeszcze prostsza. Jeszcze w tym roku powstanie pierwszy, podwodny kurort na Malediwach!

Rajskie wakacje na Malediwach są coraz bardziej popularne wśród Polaków

Rajskie wakacje na Malediwach są coraz bardziej popularne wśród Polaków

Podwodny kurort na Malediwach

W czasie niedawno zakończonych targów ITB w Berlinie, szef organizacji turystycznej Maldives Marketing & PR Corporation Haris Mohamed obwieścił budowę pierwszego kompleksu turystycznego na Malediwach, który w całości będzie znajdował się pod wodą.

Gdzie dokładnie ma znajdować się podwodny kurort, ilu gości będzie mogło w nim nocować i jakie atrakcje będzie oferował, do dziś pozostaje tajemnicą. Pewne jest jedynie, że wielkie otwarcie odbędzie się jeszcze w tym roku.

Na Malediwach istnieją już tego typu podwodne obiekty, ale na znacznie mniejszą skalę. Przykładem jest podwodna restauracja Ithaa w ośrodku wypoczynkowym Conrad Maldives Rangali Island oraz podwodny klub Subsix znajdujący się w kurorcie na atolu Dhaalu.

Więcej luksusowych kurortów i lotnisk na Malediwach

Haris Mohamed zapowiedział także budowę w 2018 r. kilkunastu nowych ośrodków. Podkreślił, że rozwój infrastruktury hotelowej dotyczyć będzie głównie sektora ultraluksusowego, tj. hoteli z 5 gwiazdkami i więcej.

Jak zapewnia szef organizacji turystycznej Malediwów, brana jest także pod uwagę zmiana koncepcji projektowania kurortów. Powoli odchodzi się od rozwiązania „jedna wyspa, jeden resort”, na rzecz kilku hoteli położonych obok siebie. Wcielenie w życie tej idei da większe możliwości różnicowania standardów, a co za tym idzie i cen.

W najbliższej przyszłości planowana jest także rozbudowa infrastruktury turystycznej, z dużym naciskiem na lotniska. Port lotniczy w Malé będzie miał nowy pas startowy, a pozostałe krajowe lotniska będą sukcesywnie modernizowane i rozbudowywane.

Ponadto, na początku lata, zostanie oddany do użytku pierwszy most, prowadzący z lotniska do stolicy kraju. Do tej pory trasę tą można było pokonać jedynie drogą wodną.

Stan wyjątkowy w Malé

Na tegorocznych targach turystycznych ITB w Berlinie poruszony został także temat wprowadzenia stanu wyjątkowego na Malediwach. Ambasador tego kraju w Niemczech, Jameela Ali Khalid, zapewniła wszystkich, że napięta sytuacja polityczna, nie ma najmniejszego wpływu na wypoczywających turystów. Stan wyjątkowy dotyczy jedynie stolicy Malé, a nie kurortów, w których przebywają wczasowicze.


Jeśli przypadł Ci do gustu nasz wpis, to polecamy także inne:

Czy podróż na Malediwy jest bezpieczna? Państwo pogrąża się w politycznym chaosie

5 atrakcji, których warto spróbować na Malediwach!

Odwiedź też ➡️ HolidayCheck.pl w celu sprawdzenia opinii o hotelach oraz porównania ofert i cen wczasów.