Władze Tajlandii, zaniepokojone pogarszającym się stanem środowiska naturalnego najpopularniejszych wśród wczasowiczów wysp, planują wprowadzić kolejne ograniczenia dla turystów. Surowo wzbronione ma być wyrzucanie śmieci do morza, dokarmianie ryb, a także tzw. seawalking. Za załamanie nowych przepisów, możesz naprawdę słono zapłacić!

Na ratunek rafie koralowej - priorytetem jest uprzątnięcie znajdujących się w morzu odpadów

Na ratunek rafie koralowej – priorytetem jest uprzątnięcie znajdujących się w morzu odpadów.

Nowe przepisy, które mają wejść w życie w lipcu tego roku, dotyczą wysp Koh Samui, Koh Tao oraz Koh Phangan w południowo – wschodniej części Zatoki Tajlandzkiej. Priorytetem będzie uprzątnięcie znajdujących się w morzu odpadów, a także egzekwowanie dotkliwych kar za zaśmiecanie.

Tajlandzki rząd zapowiada, że nowe przepisy dotyczyć będą także zakazu dokarmiania ryb oraz kotwiczenia łodzi w pobliżu rafy koralowej.

Zabroniona została także, ciesząca się dużą popularnością wśród turystów atrakcja, tzw. seawalking. Jest to rodzaj spaceru po dnie, w czasie którego turyści, dzięki dostarczanemu na bieżąco powietrzu do specjalnego hełmu, mogą podziwiać podwodny świat.

Kolejne ograniczenia dla turystów wprowadzono ze względu na znaczną degradację powstającego setki lat ekosystemu rafy koralowej. Turyści dotykali lub odrywali jej fragmenty, a także dokarmiali ryby. Władze Tajlandii, chcąc ratować ginącą rafę, wprowadziły zakaz i dotkliwą karę za jego złamanie.

Nawet 2600 euro grzywny i rok więzienia

W przypadku niezastosowania się do nowych przepisów, grozi rok więzienia oraz grzywna w wysokości nawet do 100 000 bahtów tajskich, czyli około 2600 euro! Miejmy nadzieję, że kara ta odstraszy nieodpowiedzialnych turystów, którzy zaśmiecali te przepiękne zakątki Tajlandii.

Jest to o tyle istotne, że szacuje się, że w tym roku południowo-wschodnią Azję odwiedzi nawet około 37,5 miliona osób! Tylko w zeszłym roku wypoczywało tam aż 35,3 miliona turystów.


Jeśli przypadł Ci do gustu nasz wpis, to polecamy także inne:

Koniec seksturystyki w Tajlandii? Kraj chce zmienić swój zły wizerunek

Nawet 11 tys. zł kary lub rok więzienia za palenie na tajlandzkich plażach

6 najpiękniejszych wysp w Tajlandii. Sprawdź, która jest dla Ciebie!

Odwiedź też ➡️ HolidayCheck.pl w celu sprawdzenia opinii o hotelach oraz porównania ofert i cen wczasów.