Plaga żab na greckiej autostradzie


zdjęcie-żabaWedług informacji prasowych, jedna z głównych autostrad na północy kraju, przez dwie godziny była wyłączona z ruchu. Przyczyną były żaby…
Zgodnie ze słowami szefa policji drogowej z Salonik, asfalt w rejonie miejscowości Langadas pokryty był przez „miliony” płazów. Według relacji policjanta powstał dywan z żab.

Decyzję o zamknięciu autostrady podjęto, gdy trzech kierowców, próbując wyminąć płazy, wypadło z drogi. Wśród ludzi nie odnotowano żadnych ofiar, nic nie wiadomo o liczbie zabitych płazów.

Co zmusiło żabie stado do wtargnięcia na autostradę? Czyżby kryzys? Według szefa policji żaby opuściły pobliskie jezioro w poszukiwaniu jedzenia. A może żaby też postanowiły strajkować??


Kategoria: Grecja
Tagi: ,

O

Absolwentka nauk geograficznych. Kocha wędrówki po świecie, bliskie i dalekie. Z zamiłowaniem eksploruje kraje Morza Śródziemnego. Uwielbia atmosferę sennych, skąpanych w słońcu miasteczek południa Europy, zapach kwitnących drzewek pomarańczowych i niepowtarzalny aromat oliwy z oliwek. Każda podróż staje się źródłem nowych inspiracji kulinarnych, które z zapałem realizuje. Co roku odkrywa nowe zakątki w Polsce.

Dodaj komentarz

pole opcjonalne